Meny

Javascript verkar inte påslaget? - Vissa delar av Lunds universitets webbplats fungerar inte optimalt utan javascript, kontrollera din webbläsares inställningar.
Du är här

Vi som arbetar på Media-Tryck

Avdelningschef

Richard Ringhov | Avdelningschef | +46 46-222 91 76 | richard.ringhov [at] service.lu.se

Ekonomi

Åsa Nilsson | Ekonomi | +46 46-222 38 66 | asa.nilsson [at] service.lu.se

Prepress

Johan Albertén | Produktionsledare | +46 46-222 32 67 | johan.alberten [at] service.lu.se (johan.alberten@)johan.alberten [at] service.lu.se (service.lu.se)

Gunilla Albertén | Layout, sättning av böcker, profilansvarig | +46 46-222 96 85 | gunilla.alberten [at] service.lu.se

Johan Lindelöf | Prepressoperatör | +46 46-222 96 85 |johan.lindelof [at] service.lu.se"> johan.lindelof [at] service.lu.se

Monika Jönsson | Sättning av böcker, prepress | +46 46-222 96 85 | monika.jonsson [at] service.lu.se

Jonas PalmKursansvarig, Avhandlingar/böcker, Layout, Sättning av böcker | +46 46-222 32 71 | jonas.palm [at] service.lu.se (jonas.palm@)jonas.palm [at] service.lu.se (service)jonas.palm [at] service.lu.se (.lu.se)

Frida Nilsson | Grafisk Formgivare | +46 46-222 91 89 | frida.nilsson [at] service.lu.se

Roger Alexandersson | Prepress, Efterbehandling, Miljösamordnare | +46 46-222 76 08 | roger.alexandersson [at] service.lu.se

Stefan Andersson | Layout, prepress | stefan.andersson [at] service.lu.se

Clyde Lange | Layout | +46 46-222 74 70 | 070-265 29 42 | clyde.lange [at] service.lu.se

Marit Engquist | Storformat | +46 46-222 37 03 | marit.engquist [at] service.lu.se

Ilgot Liljedahl | Efterbehandling | +46 46-222 32 67 | ilgot.liljedahl [at] service.lu.se

Efterbehandling

Åke Pettersson | Kuvert, efterbehandling | +46 46-222 96 85 | ake.pettersson [at] service.lu.se (ake.pettersson@)ake.pettersson [at] service.lu.se (service.lu.se)

Ilgot Liljedahl | Efterbehandling | +46 46-222 32 67 | ilgot.liljedahl [at] service.lu.se

Thomas Isaksson | Efterbehandling | +46 46-222 96 85 | thomas.isaksson [at] service.lu.se

Reception och IT

Gocki Nilsson | Reception, IT | +46 46-222 32 67 | gocki.nilsson [at] service.lu.se (gocki.nilsson@)gocki.nilsson [at] service.lu.se (service.lu.se)

Kemicentrum

Paula Leckius | Avhandlingar/böcker | +46 46-222 83 48 | paula.leckius [at] service.lu.se

Sidansvarig:

Kontakt

Media-Tryck, Sölvegatan

Öppettider
Mån-fred 08.00–16.00
Lunchstängt: 12.30–13.00

Besöksadress
Sölvegatan 14, hus I
223 62 Lund

Hämtställe: 80
Tel: +46 46-222 91 76
eller +46 46-222 
32 67

E-post: media-tryck [at] service.lu.se


Media-Tryck, Kemicentrum

Öppettider
mån: 10–16, tis-fre: 9–16
Lunchstängt 12.00–12.30

Besöksadress
Naturvetarvägen 14

Hämtställe: 1
Tel: +46 46-222 83 48
E-post: media-tryck.kc [at] service.lu.se

Media-Tryck
Sölvegatan 14, hus I
Tel: +46 46-222 91 76
eller +46 46-222 32 67
media-tryck [at] service.lu.se